DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Včelařská farma Dolní Dobrouč

 

Vrtačky rámků a ometače včel

 V samých začátcích svého včelařského podnikání jsem k děrování rámků používal obyčejné šídlo, byla to práce zdlouhavá a namáhavá.  Po několika méně zdařilých pokusech o výrobu podobných zařízení jak byla k vidění na internetu v té době a je i dnes za mnohatisícové částky vznik v roce 2001 tento dnes již osvědčený navrtávač rámků.

Tento navrtávač rámků s přestavitelnými vřeteny ocení všichni, kdo hledají zjednodušení a zrychlení při přípravě rámků. Vrtají se kompletní rámky a zároveň se používá k převrtání otvorů po vyřezání rámků nebo při změně drátkování rámků.

Vrtací vřetena jsou stranově přestavitelná, pro snadné a přesné ustavení vrtacích vřeten se při změně roztečí vloží pod vrtáky výšková/11,5 mm/ distanční podložka označená roztečemi vrtání a vřetena se po přestavení v liště zajistí utažením zadní matky.

Náhonové řemínky mezi vřeteny a náhonový řemínek přímo ze sklíčidla vrtačky jsou o-kroužky střední tvrdost NBR 70  o průměru 3 mm, vrtáky průměr 2 mm, o-kroužky v době nepoužívání přípravku vždy sundejte z důvodu prodloužení životnosti o-kroužku.

Rozměr 55x40x5 cm, hmotnost 1,9 kg, rychlost vrtání  cca 100 ks rámků do 15 minut, video shlédnete kliknutím na tento odkaz     youtube.com

Cena kompletně vybaveného čtyřvřetenového navrtávače  2450 Kč + poštovné. Vrtačka/náhon/ na obrázku a videu není v této ceně.

 

 

 

Ometače včel- na fotografi první dva výrobky někdy v roce 2011

Ometač včel je jedním z výrobků které vyrábím pro včelaře. V tomto provedení jej používám na své farmě od roku 2011. Pomocí tohoto ometače rychle a jednoduše oddělíte včely od medníkových plástů a včely poté snadno vrátíte zpět do včelího úlu. Rozrušení včel  je při ometání pouze nepatrné na rozdíl od ometání klasickým ometacím smetáčkem. Za celou dobu používání jsem nezaznamenal jakékoliv poškozeni včel nebo jejich ztráty. Ometač je ke včelám naprosto šetrný. Doba ometání včel se v porovnání s klasickým způsobem zkrátí na zlomek času, rovněž se podstatně omezí slídivost včel v podletí.

Pro svoji jednoduchou konstrukci, kompaktnost, minimální rozměry a s hmotností  2,3 kg se tento ometač stane Vaším vynikajícím pomocníkem. S baterií o kapacitě 2,2AH-12V snadno ometete 150 rámků na jedno dobití. Regulátor otáček umožňuje plynulou regulaci otáček ometacích kartáčů i použití jiných stejnosměrných zdrojů do napětí 20 V.

Při ometání se ometač umístí do těsné blízkosti vybíraného ůlu, rámky se přímo z medníku protahují přes ometač a ukládají do transportních beden. Včely se zpět do úlu vrátí vyklepnutím přímo z ometače. Prezentační video ometače spustíte kliknutím na tento odkaz  http://www.youtube.com/watch?v=uhIxJl8028A   Pokud chcete vidět práci s ometačem přímo v provozu, klikněte na tento odkaz   https://www.youtube.com/watch?v=JabPoxRiotA&nohtml5=False    

  

   

Provedení ometače s novým typem pohonné jednotky,  jednoduchý kompaktní ometač vyrobený z kvalitních  materiálů, celková hmotnost ometače pouze 2,3 kg, pořídíte snadno za dobrou cenu i bez dotací.Výrobky připravené k expedici někdy v roce 2016.

 

Od roku 2023 vyrábim již pouze nový vylepšený  model ometače. Koncepce tohoto ometače zústává stejná jako u  první verze. Kompaktní snadno ovladatelné a rozebiratelné zařízení o minimální hmotnosti-pouze 2,3kg s vyšší kapacitou pro ometené včely se snadným vracením včel do včelích úlů.Ometač je zavěsitelný přímo na vybíraný ul z důvodu optimalizace transportu rámků. Bližší informace získáte na nové stránce, kterou připravuji včetně fotografií a popisu dalšího využití ometače ve včelařských provozech.

Cena ometače zůstává ve stejné výši , rozhodneteli se pro použití dobíjecích baterí typu LI-pol 3S 11,7 V  které byly v babídce u předchozích modelů, lze tyto dobíjecí baterie objednat  přímo u www.bighobby.cz .  Ometač v tomto případě má schránku pro upevnění tohoto typu baterie.S objednáním baterií Vám samozřejmě poradíme.Bezpečnostní informaca k těmto bateriím naleznete na https://www.bighobby.cz/user/documents/upload/Baterie_produkty/Nabije%C4%8D/Bezpe%C4%8Dnostn%C3%AD%20upozorn%C4%9Bn%C3%AD%20a%20opat%C5%99en%C3%AD%20pro%20Lipo.pdf

K napájení ometače lze samozřejmě použít jakýkoliv jiný stejnosměrný zdroj o napětí cca 12 V-20V umožnující proudový odběr 2,5 A.Například ruzné baterie od aku nářadí případně jiné dobíjecí baterie z široké škály různých baterií na trhu. 

více na připravované stránce nový model ometače stránku zprovozním do konce roku 2023